Forum Forum Modelarskie Strona Główna Forum Modelarskie
www.dioramy.fora.pl
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Fennek Revell 1:72

 
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Modelarskie Strona Główna -> Pojazdy Wojskowe - Galeria
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rutek
FORUMOWICZ
FORUMOWICZ


Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/1

PostWysłany: Wto 0:25, 02 Kwi 2013    Temat postu: Fennek Revell 1:72

Hej,

przedstawiam mój 3 model po przerwie. Jest to Fennek Revella, kupiony w zestawie z Elefantem i Panzerhaubitze 2000. Model, jak na produkt Revella przystało, kleił się dobrze, bez żadnych problemów. Części nie jest zbyt wiele. Możemy wybrać uzbrojenie pojazdu - MG3, granatnik automatyczny, M2HB (w wersji holenderskiej, oprócz innego uzbrojenia dla tej wersji dołączone są inne haki holownicze; w moim zestawie nie było kalkomanii dla tej wersji, ale model pakowany pojedynczo takie kalki posiada). Możemy również wybrać położenie głowicy optoelektronicznej - schowana, lekko wysunięta lub wersja, na którą ja się zdecydowałem - z pełni wysuniętym masztem.

Pewnym problemem może być wklejenie szyb. Ja wkleiłem je klejem cyjanoakrylowym. Aby uniknąć śladów palców na szybach, trzeba je odtłuścić przed klejeniem - wtedy opary kleju nie mają się czego „złapać” i szyba pozostaje czysta.
Dobór kolorów nie jest najodpowiedniejszy, kolejny pojazd w kamuflażu NATO dostanie poprawne kolory.

Model malowany pędzlem, lekko potraktowany suchym pędzlem i małymi eksperymentami z washem. Moje drugie kalki położone na płyn - dały radę.

Polecam ten model, nie sprawi problemów w budowie, może stanowić mały, szybki projekt w przerwie od czegoś bardziej wymagającego.

Jeszcze jedna sprawa. Generalnie Revell „wzbogaca” swoje modele ciekawymi artboxami. Moim zdaniem Fennek otrzymał niezbyt udany artbox, a szkoda, bo jest to ciekawy pojazd, a takie pudło potrafi odwieść od zamiaru kupna ;-)



Poniżej zamieszczam zdjęcia.












PS. W kilku postach pisałem, że przedstawiam model wykonany „po przerwie”. Dla porządku dołączę dwa ocalałe dinozaury z czasów podstawówki.

1. PzIV Revella - pociągnięty finezyjnym żółtym (numer farbki różnił się tylko o 1 od zalecanej ;-) ), tak grubą warstwą, że zalałem miejsce mocowania ekranów schurzen. Model przed odkryciem stron nt. modelarstwa w internecie…





2. Sherman Revella - po tym modelu wyraźnie widać odkrycie strony missing-lynx.com - błoto z gipsu plus bambetle na płycie silnikowej powstały pod wpływem inspiracji ze wspomnianej strony;)





Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Rutek dnia Wto 0:42, 02 Kwi 2013, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Skarpeta
FORUMOWICZ
FORUMOWICZ


Dołączył: 28 Gru 2011
Posty: 131
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/1
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna

PostWysłany: Wto 14:20, 02 Kwi 2013    Temat postu:

Gratuluje wykonania Fenka, a co do dwóch pozostałych mam uwagi i pytanie:
Uwagi:
-PzIV ma bardzo jaskrawy kamuflaż, nie wiem czy tak było w instrukcji, ale dla mnie jest zbyt ostry,
-pomarańczowe błoto na Shermanie?!?,
Pytanie:
-jakiego koloru użyłeś na kamuflaż Fenka i Shermana?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rutek
FORUMOWICZ
FORUMOWICZ


Dołączył: 17 Lut 2012
Posty: 17
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/1

PostWysłany: Wto 16:29, 02 Kwi 2013    Temat postu:

Hej,

kamuflaż PzIV jest inny niż w instrukcji - pamiętam, że w sklepie modelarskim kupiłem farby, które „mniej więcej” odpowiadały numeracji - w mojej miejscowości wówczas było tylko jedno miejsce zaopatrywania się w materiały modelarskie, a zakupy przez internet nie były takie oczywiste - model powstał ok 10 lat temu; dodatkowo nie przejmowałem się wtedy takimi drobiazgami jak zły numer farby ;-)

Kolor Shermana - mix kilku zielonych, jakie wtedy miałem do dyspozycji. Pamiętam, że mikstura wyszła trochę gęsta, ale nie miałem innej farby do dyspozycji.

Sherman i błotko - no cóż, taki kolor był pod ręką ;-) Nie jest to pomarańczowy, tylko jasny brąz, zdjęcia były wykonane na szybko pod lampką biurową. Błoto jest wykonane z gipsu, z braku dostępu do szpachlówki również niedoskonałości wieży zostały zaszpachlowane gipsem ;-)

Proszę patrzeć na te modele z przymrużeniem oka - powstały ~10 lat przed np. tytułowym Fennkiem, w czasach, kiedy chodziłem do podstawówki i wstawiłem je jako ciekawostki ;-)

Kolory Fennka sprawdzę po powrocie do domu, nie były to numery farb z instrukcji. Skorzystałem ze schematu dla pojazdów NATO znalezionego w internecie, ale to nie był najlepszy schemat.

Pozdrawiam.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi    Forum Forum Modelarskie Strona Główna -> Pojazdy Wojskowe - Galeria Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin